Czech English German Polish Slovak

Hodinky CERTINA

Hodinky Certina jsou na světovém trhu s od roku 1888 a vyznačují se svojí spolehlivostí spolu s dokonalým utěsněním pouzder. Sportovní charakter tato značka nezapře u většiny modelů a to jak pánských, tak dámských. Od roku 1906 nosí hodinky logo Grana - krátká forma "Granatus", odvozeného od latinského názvu Grenchen. Až od roku 1938 přijala firma nový název "Certina", převzaté z 

Číst dál: Hodinky CERTINA

Hodinky TISSOT

Tissot v roce 1853 představil první masově vyráběné kapesní hodinky, se kterými zažil Charles-Emile v roce 1858 v Rusku velký úspěch, po kterém se následně proslavili na celém světě. Svůj velkolepý úspěch prokázali ziskem dvou zlatých medailí v Ženevě roku 1896 a vítězstvím soutěže Grand Prix hodinářského průmyslu v Paříži v roce 1900. Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Přesně o 4 roky později vyrobili slavné carské hodinky pro důstojníka carské ruské gardy. Dvacátá léta 20. století znamenala pro firmu TISSOT obrovskou změnu ve výrobě hodinek. V roce 1917 vyrobili první náramkové hodinky pod názvem Princ. Hodinky se těšily velkému 

Číst dál: Hodinky TISSOT

Hodinky CASIO

Casio bylo založena v dubnu 1946 Tadaoem Kashiem (japonsky 樫尾 忠雄). Jeho prvním hlavním produktem byl prsten, tzv. "yubiwa pipe", který sloužil jako držák na cigarety. Prsten totiž umožnil nositeli kouřit cigaretu a zároveň mít ruce volné. Tento produkt se stal po druhé světové válce v Japonsku velice populární. Po návštěvě Business Show v Ginze v Tokiu 1949 se jeho inženýři začali věnovat vývoji jejich vlastní kalkulačky s cívkami. V roce 1954 jej dokončili, čímž vznikla první japonská elektromechanická kalkulačka.

Číst dál: Hodinky CASIO

Hodinky CITIZEN

Hodinky Citizen jsou určené pro každého, kdo hledá hodinky pro naprostou bezstarostnost. Tato japonská firma stále patří mezi jedny z největších výrobců hodinek na světě. její hlavní přednosti jsou v atraktivních designech pro danou dobu a systémem Eco-Drive, který činí každé hodinky Citizen naprosto spolehlivými. Systém  Eco-Drive pracuje na principu světla - postačí nepatrné světlo k tomu, aby se zkrze číselník přeměňovalo světlo na energii a tato energie se uschovávala v napájecím článku.

Číst dál: Hodinky CITIZEN

Hodinky GUESS

Guess založili bratři Georges, Armand, Paul a Maurice Marcianovi z Marseille z Francie. V roce 1977 se přestěhovali do Kalifornie a společnost založili v roce 1981. První peníze na podnikání získali od rodiny Nakashových, která vlastnila obchod s džínami. Jejich prvním produktem byly třízipý styl džíny, který pojmenovali „Marilyn“ (Style # 1015). Obchodní domy a módní kritici zpočátku nebyli příliš ochotní zveřejnit nové „kameně praná džínovina“ džíny, ale v prosinci, když obchodní dům Bloomingdale se nakonec dohodl Georgesem, aby prodávali dvě desítky nových džínů jako laskavost bratrům. Džíny se vyprodaly velice rychle.

Číst dál: Hodinky GUESS

Další články...

  1. Hodinky FESTINA

Přihlásit

Vytvořit účet

fb iconPřihlásit přes Facebook